| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua TPU. Am o intrebare: Daca la sport pe semestrul asta am luat un 4, dupa care am dat o scutire la sport, voi avea media 4 pe semestrul 2? Just asking. Thx

Răspuns Câştigător
| nda a răspuns:

Normal n-ar trebui sa te mai noteze la sport daca esti scutit. adica cum, nu fac sport dar materia aia poate sa-mi scada sau sa-mi creasca media generala? asta n-am inteles niciodata.
n generala unele fete aveau scutire la sport pe baza de boala numita lene, iar la sfarsitul semestrului erau incheiate cu 10. iar restul copiilor din clasa fugeam cate ture de teren ne dadea ala si luam 7-8 pentru ca n-am termnat in timp.
ai grija cu profesorii astia de sport ca la sport nu exista corigenta, esti corigent la sport inseamna repetentie din cate stiu eu.
asa zic eu ca ar fi normal.

8 răspunsuri:
| Thunderwave_Adriana_1986 a răspuns:

Cum ai reusit sa iei 4 la sport? Ai suparat profesorul?

E buna miscarea dar nu atat de importanta ca rezultatele tale care pot influenta cat de putin viitorul tau ca elev. O porcarie de materie te poate trage in jos, ceea ce nu-i ok.

Sportul ar trebui sa se treaca cu calificative gen: experiementat, bun, insuficient, sau mai stiu eu care, si sa nu influenteze deloc elevii la medii sau in alt fel

| LeAnonim1 a răspuns (pentru Thunderwave_Adriana_1986):

Era foarte nervos laughing Pe mine ma intereseaza doar daca acel 4 va conta in media mea generala, ca daca da, sa stiu ce "metode" sa iau pe maine.

| BogdanYT a răspuns:

4 la Sport!? Unii profesori chiar nu inteleg ca materiile lor nu au rost!?

| doglover23 a răspuns (pentru BogdanYT):

Unii chiar nu...pe sem. I am avut toate mediile de 10, cu exceptia SPORTULUI...

| ๔єภเร1923๔єภเร a răspuns (pentru BogdanYT):

Și acum țin minte că în generala doamna de sport mi-a dat media 9 doar ca să nu-mi iasă 10(media generală) și mi-a spus pe față: "Eu n-aveam note bune la fizică și astea, dar sportul e cea mai importantă materie, ca să fi sănătos"

| LeAnonim1 a răspuns (pentru BogdanYT):

Eh,a fost o chestie nesemnificativa. Infine, sper ca atata timp cat imi iese media cum am inteles eu (ca pe primul sem), eu sunt multumit!

| Mitza_Mihai_1997 a răspuns:

Daca este scutire de la medicu de familie ca nu poti sa faci sport, o sa iti iasa media, esti invoit legal sa nu faci sport.

| LeAnonim1 a răspuns (pentru Mitza_Mihai_1997):

Da,dar scutirea am facut-o dupa ce mi-a pus acel 4...