| RAY a întrebat:

Ca incepator cam cu cate kg sa incep ca gantera ma refer?

6 răspunsuri:
| Goldenboy97 a răspuns:

Eu am inceput cu 10kg happy

| florynmondialul a răspuns:

Iti alegi greutatea prima data sa faci 10-15 repetari in primele 2 saptamani ca sa te obisuiesti cu efortul! dupa aceea sa poti face maxim 8 repetari!

| NDC12 a răspuns:

Cu cate poti, ce-i cu intrebarea asta? Daca noi iti zicem cu 20 si tu nu poti ridica 20, e logic ca incepi cu mai putin nu?

| TheSmith a răspuns:

Recomand cu 5kg

| 123junior a răspuns:

Cel mai bine sa incepi cu 5 kg si cu timpu tot urci mai sus. daca poti sda faci mai mult de 6 repeteri cu o greutate treci la alta mai grea tot asa da sa faci exercitile corecte.

| LqL a răspuns:

Cu cate kg poti u cu atata ridici eu asa fac.happy