| Shrek32154 a întrebat:

Ca sa faci muschi trebuie ca produsul sa aiba mai multe proteine decat lipide ex: proteine-10 lipide-0.8 big grin conteaza caloriile? (sa dau un exemplu la nimereala). Cascaval : 500 kcal/ proteine 20 lipide 10. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Aliadiere a răspuns:

Ca sa faci muschi iti trebuie pusa alimentatia la punct, sa mananci cel putin 3 mese pe zi +suplimente.De obicei trebuie sa mananci :orez,piept de pui,ovaz, oua, lapte, banane, ton....in fiecare zi ar trebui 2/3g de proteina per kg. Poti spune si cat ai inaltime si cate kg ai!

3 răspunsuri:
| GeorgeGabriel a răspuns:

Ca sa faci trebuie proteine dar si aminoacizi si carbohidrati... cea mai simpla metoda e sa manaci carne de vita(la gratar) deoarece contine foarte multe proteine

| Cosmin86 a răspuns (pentru GeorgeGabriel):

" trebuie proteine dar si aminoacizi ", tu ai HABAR ce sunt aminoacizii?

sau comentezi si tu sa te aflii in treaba?

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Ca sa pui masa musculara ai nevoie de 2x greutatea in g proteina pe zi. in pricipiu trebuie sa te feresti de fast food, chestii acidulate, prajeli.