| Cezar a întrebat:

Cam dupa cat timp de sala se vad progresele vizibile?
Intreb deoarece doresc sa fac sala si as dori sa stiu. Multumesc pentru raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| JokerV a răspuns:

Intervalul ar fi 1-3 luni depinde cum esti daca esti slab dureaza mult mai mult, si daca tu mananci fast-food in fiecare zi si sti ca ai greutate mare cu greu o sa se observe, daca nu ai probleme cu luatul in greutate sau slabitul in maxim 2-3 luni se vor vedea rezultate, acum depinde si de tine daca te apuci faci o luna si dupa stai 2...

| Cezar explică (pentru JokerV):

Pai am 1.72 si 65 Kg. SI imi propun sa tin o dieta severa dar totusi bogat in vitamine ( mai multe fructe si legume )

| nesuferit a răspuns (pentru Cezar):

In primele 2 luni vezi progrese

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cezar):

De ce bogata in fructe si legume? muschii se fac cu PROTEINE (carne, lapte, branza, oua), nu cu fructe si legume. Si NU ai nevoie de dieta stricta, ci de 5-6 mese pe zi, consistente si bogate in proteine, asa cresti in masa musculara, altfel o sa tragi tare degeaba.

8 răspunsuri:
| andrey910 a răspuns:

Cam dupa 3 luni vor fi progrese vizibile

| Clank a răspuns:

Nu ma pricep foarte tare, sunt sincer, dar cred ca asta nu depinde doar de sala... Adica degeaba faci sala daca mananci pizza in fiecare zi. Oricum cred ca daca faci zilnic, patratelele apar intr-o luna jumate-doua luni. Funda big grin?

| yoanna62 a răspuns:

Depinde...Daca esti slab se pot vedea dupa 6 luni(de munit zilnic). Daca nu esti slab, poti lucra un an (zilnic)si se vor vedea rezultatele.

| Cosmin86 a răspuns (pentru yoanna62):

De ce zilnic? zilnic = supra-antrenament, muschii cresc in cele 48 de ore de refacere dupa un antrenament, daca ii fortezi zilnic, ei cand mai cresc?

| FlorinBuffon a răspuns:

De acord cu Clank. Conteaza foarte mult cat si ce mananci happy progresele se vor vedea dupa cateva luni