| Gimmy97 a întrebat:

Cand faci spagatul, si te lasi jos aproape peste limita ta... daca simti o "pocnitura" e de bine sau ti-ai facut praf picioarele. Intreb doar...

Răspuns Câştigător
| 1Me9 a răspuns:

Pai inseamna ca se intind articulatiile si devii mai flexibil.Dar totusi, daca o sa fortezi, si nu o sa lasi pauze intre,, antrenamentele" de facut spagat, o sa ai probleme dupa, adica poti sa faci intindere musculara care se recupereaza de la 3 saptamani la 2 luni, depinde de situatie, sau chiar mai rau...
Oricum, e bine ca vrei sa faci spagatul, o sa reusesti pana la urma. Funda?!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Important e sa iti faci incalzirea si sa nu te fortezi ( nu ar trebui sa pocneasca nimic ), fa multe exercitii pentru flexibilitatea picioarelor.
http://andreeasava.ro/......-te-ajute/

| Anonim223232 a răspuns:

Daca nu ai dureri dupa inseamna ca fost doar o pocnitura, ca cea de la degete, etc...

| Gimmy97 explică (pentru Anonim223232):

Chestia e ca eu ma chinui sa fac spagatul de vreo 2 saptamani si nu vreau sa fortez nota astfel incat sa-mi pun in pericol sanatatea.