| PurpleBoy69 a întrebat:

Cand faci tractiuni la bara, ti se dezvolta si muschii de la abdomen?

25 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pieptul da, dar mai mult cand faci flotarii ceea ce si recomand

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

Coane Spirache! Muschii abdominali, atuncu cand faci flotari? WOW! laughing

| RAY a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Eu stiam ca da, corecteazama daca gresesc

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

Stii ce sunt aqcele Flotari? Cate flotari ai facut in intreaga ta viata? Te rog sa nu te superi. Eu fac sport inca de pe la 3 ani si inca "nu m-am potolit", desi am aproape 65. A facut si "medical", dar si in diferite ramuri sportive/club ( judo, caiac, ciclism, alpinism-escalada )

| RAY a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Cand faceam sport faceam destule

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

@ am facut si...
Ce varsta ai, Maestre?

| RAY a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Mereu a fost scrisa varsta mea in fata voastra 27 de anii, ciudat ca toti ma intreaba asta, orasul, varsta sunt in username bine cel vechi acum e doar orasul, nu pot elimina tm aiurea

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

Multi ani, sanatosi, inainte! Si cauta sa faci sport, sub orice forma, pana te poti ridica din pat!

| RAY a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Momentan vreau sa slabesc 20 de kg apoi

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

Atunci cand o sa arati ca un hipopotam si nu vei fi sprinten ca altadata : vezi care ti-au fost greselile in a te alimenta si cat de mult ai lenevit prin salile de fitnes, fara a merge sa inoti sau sa cutreieri prin munti.winking

| RAY a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Eu o fac pentru sanatatea mea si pentru ca sa arat mai bine la fizic

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

Cata vreme exista Sanatate : poti avea si certitudinea ca arati excelent, nu doar bine!

| RAY a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Din pacate nu te inalta sportul, o minte sanatoasa un corp sanatos

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

Spiritual si mental te inalta f.f. mult! Poti inota de placere cat mai mult si prin asta iti poti depasi putin conditionarea genetica. Poti creste in inaltime chiar pana la 45-50 de ani.

| Freya1 a răspuns:

Da deoarece incorzi si abdomenul atunci cand iti ridici corpul.Iti lucrezi spatele, mainile, pieptul si abdomenul

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Freya1):

Cate tractiuni la bara ai facut in toata viata ta, de vii cu astfel de raspunsuri?

| JDBere a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Dar tu, culturistule?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru JDBere):

Sarcasm? Sau doar Oligofren?

| Freya1 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Vad ca esti cam pornit acum seara pe toata lumea am facut si eu sport stai linistit si multi alti de pe aici dar nu ma pun sa intru in polemica cu tine happy

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Freya1):

Respect tie!
Dar una este sa faci sport doar ca moft si alta este sa ai 2/3 din corp afectat de paralizie/poliomelita, iar prin sport si vointa sa reusesti sa fii aproape in TOP, prin reactivarea intregilor functii musculare.

| JDBere a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Era sarcasm ca nu-si avea rost comentariul tau daca si-a dat cu parerea. Dar na, ai fost in top, băieţaş

| Freya1 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Sunt tanara si nu am avut ani la dispozitie sa fac doar sport dar am incercat si handbal, si k1, si dansuri si atletism din fiecare cate un pic dar nu m-am putut tine pentru ca am suferit accidentari la genunchi iar acum riscul e prea mare petru mine.Nu ma dau atotstiutoare dar....Tractiunile sunt folosite mai ales pentru dezvoltarea spatelui. Dar, pentru ca au si multe contractii izometrice, sunt eficiente si in dezvoltarea muschilor abdominali. Sunt unii antrenori care sustin ca tractiunile, cand sunt facute corect, extinzand complet mainile, sunt mai eficiente in a lucra abdomenul decat abdomenele insasi.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Daca iti ve ridica la piept genunchii, in timpul tractiunii, ve reusi sa faci in simultan si "abdomene". Bafta deasa si succes!

| Simonasimona1992 a răspuns:

Cand faci tractiuni la bara dezvolti bratele, umerii in principal si spatele putin. Depinde ce priza ai pe bara.
Abdomenul da, se incordeaza si el putin, ca si multi alti muschi. dar nu se lucreaza.

| VasilicaPuscas a răspuns:

Cel mai mult ti se dezvolta muschii talpilor. Eu am niste talpi f solide