| sabin89 a întrebat:

Când o echiă primește un gol, toți membrii ei sunt supărați, toți se oftică. Cei din ehipa care a marcat, dimpotrivă, râd, se bucură, se îmbrățișează. E corect, e moral, să te bucuri de necazul altuia? Ce credeți?

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca, in primul rand si mai important, te bucuri de reusita echipei tale si doar colateral de supararea celeilalte.
La fel se va bucura si cealalta echipa cand va marca.

| darrio2007 a răspuns:

Dar ce ai vrea, sa planga si echipa care a dat gol? Ciudata gandire ai!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu te bucuri de necazul cuiva ci de succesul altcuiva.

| VoidEternal a răspuns:

Nu te bucuri de necazul altuia, te bucuri de reușita ta. Orice echipa vrea să câștige, în fond.

| ReddY25 a răspuns:

This is football, this is the game.Win or lose, doesn't matter, only winning(happy or not) =] dar exista si karma

| raMLesS a răspuns:

Cei mai buni castiga... daca ai testosteron te bucuri ca ai invins adversarul, daca ai muncit mai mult decat celalalt, chiar n-are sens daca e moral sau nu, moralitatea e un bs.

Răspuns utilizator avertizat
| DeMicUnCălător a răspuns:

Boxeri nu se bucură de invingerea adversarului. Ci de reușita și căștigul lor. La fel și in fotbal.
Aici includ o excepție. Meciurile intre femei. Multe dintre cele invingătoare se bucură de umilința echipe adverse

| sabin89 explică (pentru DeMicUnCălător):

Cred că întrebarea mea se potrivea mai bine la cazul boxului. Și nu ar fi trebuit pusă la categoria asta. Sau poate n-ar fi trebuit pusă deloc.

| dolceromania a răspuns:

Cred că cei ce pierd nu ar trebui sa se supere.

| 1234501410 a răspuns:

In acest caz eu cred ca este ok sa te bucuri de necazul altuia, mai ales daca iti aduce tie un castig. Acum, depinde de situatie.