Întrebare recomandată | bleakk a întrebat:

Cand trebuie sa aiba loc perioada de definire pentru unul care merge la salaa? la 1 an/2/cand isi va da seama ca a pus destula masa musculara!? Iar o alta intrebare:Cat tine o perioada de definire si ce se intampla dupaa?

3 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

Perioada de, definire o incepi cand vrei tu nu e o regula anume.
Durata este de 3 luni ( majoritatea pe timp de vara o tin )
La ce te referi ''dupa''?

| bleakk explică (pentru Wehes):

Dupa ce termini perioada de definire ce faci?

| Wehes a răspuns (pentru bleakk):

Dupa ce termini perioada de, definire intri iarasi in cea de masa laughing
Sunt mai multe categorii care tin perioada de definire :
- se pregatesc de vreun concurs.
- vor sa mai dea jos din stratul adipos de pe abdomen.
- vor sa isi defineasca tot corpul ( brate, piept, picioare, tot.)
Tu alegi cand intrii in perioada de, definire cand crezi ca ai acumulat destul masa si vrei sa o definesti. Ce e drept ca e putin mai scump din perspectiva alimentatiei perioada de definire dar pot sa spun ca merita.
Definirea nu consta doar in antrenament, mai importanta alimentatia.