| anonim_4396 a întrebat:

Atunci cand esti in perioada de definire, care sunt riscurile sa pierzi masa musculara?

6 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Masa musculara o pierzi doar daca nu te alimentezi cum trebuie sau daca nu te antrenezi

| Nickname1890 a răspuns:

Daca iti iei alea 1.5-2g de proteina pe kg de corp nu pierzi masa stai linistit.

| greyhound a răspuns:

Daca ai grija sa mananci destule proteine n-o sa pierzi masa.

| cristi1505 a răspuns:

Nu scazi daca vei avea cam 2 g de proteine pe kg de corp! Nu vei da jos din masa musculara, ci din grasime!

| Morder a răspuns:

Perioada de definire inseamna sa te fibrezi pierzand din grasimea care acopera muschiul nu pierzi masa musculara.

| vla64 a răspuns:

In perioada de definire risti sa pierzi masa musculara band suc, bere, vin etc!
Tot timpul mers pe jos, 10 flotari pe zi, tot timpul trebuie sa ai un supliment!