| Culturism69 a întrebat:

Care are mai multe proteine :
- Oul prajit.
- Oul fiert.
?!

Răspuns Câştigător
| RandyMarsh a răspuns:

Salut!
Oul fiert este cel care are mai multe proteine.Oul prajit nu cred ca are aproape deloc, deoarece prin prajire se distrug.

| Aalexander a răspuns (pentru RandyMarsh):

Oul prajit cred ca are mai putine proteine, dar nu chiar deloc.

13 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Oul fiert.

| RAY a răspuns:

Oul fiert contine proteine cea ce este benefic organismului uman dar cu limita nu zilnic o data pe saptamana 2, 3 e perfect, organismul are nevoie de diversitate
ce se intampla cand uleiul atige temperaturi ce depasesc 160 de grade este incredibil de toxic, catasrofal pentru organism, in concluzie vrei proteine sau otrava tu alegi

| Culturism69 explică (pentru RAY):

Ok sunt de acord cu alegerea.
Dar mai informeaza-te despre oua pentru ca bag cate 4 pe zi timp de 5 zile pe saptamana ( 20 pe saptamana mai exact ) si analizele au iesit perfect, colesterolul in regula etc.
Ouale sunt vitale in Culturism.

| RAY a răspuns (pentru Culturism69):

Ai nevoie de carne de porc,oua,lactate,peste tot ai nevoie,ouale contin colesterol bun deci nu afacteaza pe ala rau,dar in timp privezi corpul tau de la alte alimente esentiale, legume, fructe, carne, gandeste la constipatie

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Culturism69):

Bagam si cate 12 oua pe zi laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Mădălllinna a răspuns:

Oul fiert are mai multe proteine happy

| Toutui a răspuns:

Bună.
Oul fiert, dacă prăjesti oul se umple de ulei si nu cred ca vrei asta doar daca vrei sa iti cresti sunculita.

| TheFuture a răspuns:

Oul e bun dar galbenusul mareste colesterolul nu e bun pentru ficat deci cel mai bine are fi sa mananci doar albusul, fiert sau crud amestecat cu ceva un albus are in medie 3-4g de proteine si galbenusul are 2g

| RanyaRa a răspuns:

Normal ca oul fiert, insa incearca sa il bei crud deoarece atunci atinge maximul de proteine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru RanyaRa):

Serios? crud atinge maximul de proteine?

ia mai documenteaza-te inainte sa spui prostii

| PisicutzaTa a răspuns:

Oul fiert! Trebuie sa mancam rar prajeli pentru ca nu sunt prea bune, sunt cangerigene.