| CatWhisperer a întrebat:

Care e mai tare, rugby sau fotbal american?

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Sunt doua sporturi diferite si nu se poate spune ala e mai tare decat ala. E ca si cand ai zice care e mai bun fotbal sau tenis? intelegi? Desi par asemanatoare, sunt foarte diferite.

Mai tare din punct de vedere al contactului intre jucatori, rugby mi se pare mult mai dur. Mai ales ca jocul nu se intrerupe atunci cand jucatorul cu mingea a fost placat.

6 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Mai tare din ce punct de vedere?

| CatWhisperer explică (pentru Nickname1890):

Din toate punctele de vedere.

| Nickname1890 a răspuns (pentru CatWhisperer):

Sunt doua sporturi diferite si nu se poate spune ala e mai tare decat ala. E ca si cand ai zice care e mai bun fotbal sau tenis? intelegi? Desi par asemanatoare, sunt foarte diferite.

Mai tare din punct de vedere al contactului intre jucatori, rugby mi se pare mult mai dur. Mai ales ca jocul nu se intrerupe atunci cand jucatorul cu mingea a fost placat.

| DonyHD a răspuns:

Rugby, fotbalu american mi se pare o prostie, un fel de amestec intre fotbalul englez(soccer) si baseball-ul lor americanesc

| Sup3rN0va a răspuns:

NU-mi plac nicunu. Polo e cel mai misto.

| FlooPp a răspuns:

Eu cred ca este rugby! Bafta

| Anonymous1337 a răspuns:

Practic Rugby de 2 ani jumatate, este foarte frumos! In Fotbalul american, nu este mai deloc contact fizic, toti jucatorii sunt protejati! Insa la Rugby, jucatorii au contact fizic mai violent si dezvolta fiecare jucator din punct de vedere fizic!