| Ghost99 a întrebat:

Fotbal American sau Rugby? de ce?

Răspuns Câştigător
| MCG a răspuns:

Fotbal american findca este dur si e mai barbatesc

8 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Rugby. Fotbalul american este prea fragmentat. Cum jucatorul cu mingea este la pamant, jocul se opreste. Rugby este mai fluent. Cat despre duritate, intr-adevar la Famerican, sunt permise intrari ceva mai dure, dar in schimb ei au echipament de protectie spre deosebire de rugby unde nu poarta nimic.

Deci parerea mea e ca rugbyul este un sport mult mai frumos, mie personal imi place mai mult. Niciodata nu am avut rabdare sa vad un meci de fotbal american cap-coada. Prea plictisitor.

| Seducatorul a răspuns:

Fotbalul american, pentru ca agati multe gagici daca esti un jucator celebru!

| Iulian03 a răspuns:

Amandoua sunt la fel de dure, nu am ce sa aleg.

| Matt24 a răspuns:

Fotbal american, poate prinzi un loc la o echipa din strainatate daca esti foarte bun.

| Andrey_Leo_1990 a răspuns:

Nicio diferenta laughing parerea mea... Adica sa alergi acolo si sa impingi niste oameni si sa arunci o minge... prea penal.

| Ghost99 explică (pentru Andrey_Leo_1990):

Penal e fotbalul european in care se fura si se arunca jucatorii pe jos ca femeile si nici macar nu sunt atinsi PENAL

| VaLeRyW97 a răspuns:

Fotbal american.
mi se pare mai distractiv

| AndreiB147 a răspuns:

Rugby-ul este considerat, sau a fost considerat un sport al gentlemanilor in Marea Britanie si este foarte apreciat de oamenii de acolo.Fotbalul american este un sport comercial, facut pentru televiziuni si sponsori.Consider ca rugby-ul este un sport mai frumos, jucatorii dau de fiecare data tot ce au mai bun in ei, nu poarta ditamai costumul de protectie, ci doar o casca si o protectie pentru dinti.Si istoria acestui sport este mult mai interesanta decat cea a fotbalului american.