| RandomGirl a întrebat:

Care este cea mai buna metoda pentru a scapa de grasime in general? Nu numai intr-o anumita zona. Exercitiile cardio?

Răspuns Câştigător
| GreenPannnda a răspuns:

Exercitii cardio
Alimentatie corecta(lasa McD, KFC, si toate astea)
Cind timpul e mai bun iesi sa alergi la rezistenta(cit poti rezista), nu la
viteza.
Poti sa faci inot-slabesti + te inalti, iar inaltindu-te, pari mai slab. sper ca te-am ajutat happy Funda? laughing

| RandomGirl explică (pentru GreenPannnda):

Nu am mai mancat de la Mc de mai mult de un an, iar mancarea de la KFC o urasc. Ador sa innot dar nu se poate pe toata perioada anului. Si nu mersi nu vreau sa ma mai inalt am 1.74 laughing
Mersi pentru raspuns.
Eu de fapt voiam sa stiu ce fel de exercitii cardio pot face... sunt informata in mare parte si am o alimentatie sanatoasa, beau apa, fac aerobic 1-2 ore/ zi, 5-6 zile pe saptamana, dar nu reusesc sa slabesc cat de repede as vrea si asta ma face sa renunt...(si nu de fapt nu m-ai ajutat dar mersi xD)

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Orice mișcare fizică antrenează și inima!
Nu există exerciții cardio!
Nu mai consumi grăsimi, dulciuri, făinoase.
Pa, pa.

| Kissmeagain a răspuns:

Pai poti sa faci seara niste seturi de exercitii. Dar incearca sa nu faci mereu acelasi lucru.
Adica variaza intre exercitii...in ce zona vrei sa slabesti, mai exact?

| RandomGirl explică (pentru Kissmeagain):

As vrea sa dau jos din burtica dar mai am probleme si in alte zone. Mersi pentru raspuns happy

| cristi1505 a răspuns:

Cele mai bun sunt exercitiile cardio.Ai dreptate.Fa exercitii cardio +o alimentatie corespunzatoare si iti va fi bine!

| ilincaa a răspuns:

Da, cas a scapi de grasime este obligat sa faci cardio, pentru ca asa transpiri si arde grasimea. Iti recomand kangoo jumps ( dupa jumate de ora esti apa ). Este cea mai buna metoda, dupa care pe al doilea loc este pilates-ul. Fa asa si iti garantez ca o sa scapi de grasime si in cateva luni de efort o sa ai corpul perfectwinking

| RandomGirl explică (pentru ilincaa):

Mersi mult pentru raspuns happy