| GAGAGAGA a întrebat:

Care este salariul in Regionalliga si Oberliga ( liga 4 si 5 de fotbal din Germania)?

3 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

2000 euro

| GAGAGAGA explică (pentru adriangabor92):

2000 euro in regionala sau Oberliga?

| alexs99 a răspuns:

Salariile difera de la caz la caz, de la echipa la echipa, de la jucator la jucator, avand in vedere ca este vorba despre liga a 4-a sau a 5-a este posibil ca la unele echipe nici sa nu se dea salarii, sa se joace din placere.Nu stiu sa spun o suma exacta, dar banuiesc ca salariul maxim este de cel mult 3000 de euro.
O seara buna.