| InstructorulTauDeFitness a întrebat:

Care-i diferenta intr proteine, proteine pentru masa musculara si gainere?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Proiteine pentru masa musculara = gainere

si diferenta e simpla:

- proteine : peste 70 % proteine
- gainer : doar 20-30 % proteine, restul carbohidrati si altele

In general un gainer are peste 50 % carbohidrati.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce sunt alea gainere?

| CulturismsiFitness a răspuns:

Proteinele sunt acele suplimente alimentare care au o concentratie mai mare de proteina intro servire. Proteinele pentru masa musculara sunt cu o concentratie de proteina mai mica si o concentratie de carbohidrati mai mare. Gainerele sunt suplimente fara a avea proteine. Au doar carbohidrati si vitamine.