| Mihai543215 a întrebat:

Care puteti sa imi ziceti si mi o dieta, ceva, sa slabesc 1-2 kg. Sunt baiat si vreau asta datorita abdomenului, il vreau plat plat ( cam 1 cm din circumferinta as vrea sa scad... )

4 răspunsuri:
| Dolceboy a răspuns:

Iuazi... vrei abdomen ´´ bengos´´ pai crezi ca, cu dieta obti asta? laughing) pune mana si fa sport daca vrei abdomen ´´ bengos´´

| GeosBIOS a răspuns:

Apuca-te sa faci exercitii fizice si nu mai ai nevoie de o dieta in mod special. Daca-ti mai cumperi 2 gantere, macar de vreo 15 kg fiecare, practtic folosindu-te numai de acestea si de greutatea propriului corp poti sa ajungi sa arati foarte bine.

Pentru inceput iti recomand ca 3 zile pe saptamana, cu pauze de 1 zi intre ele, sa faci 40 de abdomene si macar 30 de flotari obisnuite de 2 ori in zi. Tine-o asa vreo 4 luni dupa care cauta sa faci si alte tipuri de abdome si flotari pe langa cele obisnuite. Adauga mereu la exercitiile pe care le faci cate un nou tip si incearca sa faci din fiecare cate putin cate 3 zile pe saptamana. Gasesti pe internet daca esti interesat, foarte multe exemple de exercitii fizice pentru dezvoltarea masei musculare folosindu-ti doar propria greutate. Rationamentul este unul foarte simplu, daca vrei un abdomen plat, trebuie sa-ti dezvolti un pic masa musculara arzand grasimile existente. Numai prin dieta vei ajunge slab cu burta, fiindca la barbatii pe burta se depune cel mai mult si cel mai repede. Vrei sa scapi de burta trebuie sa faci efort, ma tem ca alta cale nu exista.

| Jughei a răspuns:

Doua kile nu dai de pe burta decat daca esti balena... ia si baga abdomene pana pocnesc miuschii in tine.
vezi ca si pe fese ai si pe coapse... vrei sa ai burta de fotomodel si restul de... nu gasesc un cuvant potrivit?

| Emy12 a răspuns:

Salut. Mie nu mi-a placut niciodata exercitile pentru. abdomen, dar cei " 6 pack abs" i-am facut prin mii de flotari, alergat, tractiuni si alte exercitii...Bine, acum nu mai sunt 6 ci au ramas doar 4 pack abs...nu prea ma mai antrenez. Dar te sfatuiesc sa bagi cate mai multe flotari, la scoala si in armata eram cel mai tare. DIETA? Niciodata nu am tinut, mancam ce apucam, dar antrenamentele erau antrenamente, toti ma invidiau de "pectorali" meihappy. Nu sfatuiesc pe nimeni sa recurga la steroizi, de nici un fel.