| Adrianetc a întrebat:

Care sunt cele mai bune proteine pentru o presoana de 15 ani care a facut sala de o luna jumate? si Proteinele sunt chestiile luate din lapte carne oua asta inseamna ca nu afecteaza in timp organismul la fel ca steroizii?

3 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Nu afecteaza in rau organismul, sunt esentiale unei bune functionari a corpului. Pe langa lapte, carne si oua, se mai gasesc si in ciuperci, soia si alte vegetale.
uite aici mai multe informatii: http://ro.wikipedia.org/wiki/Protein%C4%83

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Poti manca proteina din lapte, branza, carne, nuci, un pic si din paste sau paine. Poti lua si proteina din zer 100% fara niciun indulcitor sau prostie.
Proteinele nu pot sa iti dauneze decat daca le mananci in cantitati industriale 500g > pe zi

| walkman23 a răspuns:

Si sa nu uitam de peste.care pe langa proteine are si grasimi esentialiebig grin.eu unul pentru inceput ti-as recomanda un gainer care are si carbohidrati.