| RAY a întrebat:

Cat cate ridicari la bara sa fac? flotari? genoflectiunii?
eu am o problema cu burtica am 66 kg la un 1, 60 cardio as face dar cand fac sport simt o durere in piept e ciudat,asa ca macar culturism sa fac macar cat de cat, muschi la brate

1 răspuns:
| GB_Stefan_1998 a răspuns:

In primul rand trebuie sa mergi la sala de cel putin 3 ori pe saptamana si sa ai un program de forta combinat cu unul de rezistenta; in al doilea rand va trebui sa urmezi un regim sarac in calorii, insa bogat in proteine.
Mic dejun:
- ceai
- 2 lingurite miere
- sunca Praga 100 g
- un ou fiert moale
- o felie de paine cu tarate
Gustarea ora 10:
- un baton proteic

Pranz:
- muschi de vita la gratar (150 grame) cu fasole verde + 5 g ulei
- o salata verde 200 g cu rosii si castraveti cu 3 g ulei si lamaie
- o portocala

Gustare ora 16:
- 4 nuci (pentru continutul in arginina)

Cina:
- un iaurt
- rosii umplute cu branza slaba de vaca
- peste la cuptor cu salata de varza
- o para
Important este sa iti lucrezi tot corpul, sa nu faci greseala sa tragi doar brate deoarece o sa fi deformat, baga flotari sunt foarte bune