| Kena a întrebat:

Cate abdomene trebuie sa faci ca in 30-50 zile sa iti creasca macar 2-4 patratele?

Răspuns Câştigător
| yocata10 a răspuns:

Pai fa si u pana cand simti ca ti se incordeaza muschiwinking adica pana cand te dor, dar fa si u in reprize de ex faci cate 30 in 3 reprize, si daca ai si niste greutati e si mai binewinking adica faci 20 cu 10 KG alte 20 cu 15, si alte 20 cu 20 iar a patra serie o faci tot cu 20winking si cand faci abdomene nu te ridica pana sus, adica fa pana la jumate sa stea incordat tot timpul muschiul, in timp ce faciwinking ca daca faci pana sus muschiul se relaxeaza si nu se lucreaza prea binewinking

9 răspunsuri:
| NemNUZ a răspuns:

Pai trebuia sa precizezi mai multe aspecte despre tine, asa pot sa iti spun sa faci 50 pe zi si tu ai 100kg sau sa faci mai multe decat trebuie, ceea ce iarasi nu e bine... Oricum eu zic sa mergi la sala deoarece o sa vezi rezultate mult mai rapide

| Kena explică (pentru NemNUZ):

1.75,14 ani, 60kghappy

| Cosmin86 a răspuns:

Patratelele NU se fac prin abdomene, ele se fac prin dieta + cardio (alergat, inot, etc. ), cine iti spune ca faci patratele cu abdomene e un copil mic, paralel cu sportul.

Mai documenteaza-te.

P.S. : cu abdomenele clasice lucrezi doar partea superioara a corpului, baga un exercitiu si pentru zona inferioara, ex. ridicari de picioare

| Kena explică (pentru Cosmin86):

Mersi happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Kena):

Cu placere, iti recomand sa citesti pe getfit.ro sau orice site de specialitate despre asta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam 25. dar incordeaza bine muschii..si mai alerga cam 5 ture de stadion.Etc.

| Tops a răspuns:

Incearca hip-hop abs(shaun-t) cate 2 patratele la 2 saptamani

| George007 a răspuns:

600 pe zi si in 1 saptamana se cunoaste foarte bine... faci 6 serii a cate 100 tongue