| Anonim35765 a întrebat:

Eu sunt slab si nu ma puteam ingrasa, acum am venit in Italia si am inceput sa ma ingras mancand chipsuri si alte chestii. Aveam 45 kg iar acum am 50. As putea sa cresc in masa musculara? Daca nu, de la cate kg pot creste in masa musculara?
Ca sa cresc intai sa mananc sa ma ingras apoi sa adaug masa musculara sau pot sa si mananc si sa adaug masa simultan?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca te poti ingrasa si iti poti creste masa musculara, dar trebuei sa renunti la cipsi, ca aia nu ajuta, dimpotriva.
Carnea este proteina naturala care ajuta direct la cresterea masei musculare.
Deci, nici o masa fara carne sau preparate din carne, alaturi de legume sau salate.
Sportul este la fel de important ca si dieta, in dezvoltarea ta si cresterea muschilor, dar trebuie facut zilniz, minim 1 ora pe zi, pana tanspiri.