| Aoxkajcjw a întrebat:

Cate kg ar trebui sa pun in perioada de masa?

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

7.243 periaoda 5.

Nu realizezi cat de IDIOATA e intrebarea asta? Sincer, chiar nu te duce capul DELOC?

| Aoxkajcjw explică (pentru Cosmin86):

Poate pentru tine fiind expert in domeniu ti-e usor si iti suna logic tot dar eu nestiind ce si cum normal ca intreb nu am mai fost in perioada de masa niciodata

| Sn4k3 a răspuns:

Chiar nu te duce capul sa iti dai seama ca depinde de tine? Altii trebuie sa puna 5, altii 30. Depinde de greutate/inaltime si de felul in care vrei sa arati.

| Aoxkajcjw explică (pentru Sn4k3):

Nu ma duce asa zici parca as fi expert e prima data cand sunt in perioada asta in pana corbului

| Sn4k3 a răspuns (pentru Aoxkajcjw):

Pai nici atat sa nu stii laughing? De parca te-am vedea noi, ''cat sa ma ingras'', fara sa dai niciun detaliu despre tine. Tu stii cat ai nevoie, daca ai 1.80 de exemplu, intre 70 si 80kg, depinde cum arati si cat de mare vrei sa ajungi. La fel si la toate inaltimile. Daca asta e chestie de expert pentru tine, mult noroc!

| aXy99 a răspuns:

Detaliaza. De cat timp faci sala? Esti in surplus caloric si proteic? Cat timp va tine perioada asta de masa? Cat de des te vei antrena? Ce fel de metabolism ai? Cat de mult mananci? Poti sa pui si 50kg daca mananci 6000 kcal pe zi. Dar 95% va fi grasime.

| Aoxkajcjw explică (pentru aXy99):

Nu mai e nevoie am trecut la o perioada de mentinere perioada de masa o las pe cand voi fi mai slab

| aXy99 a răspuns (pentru Aoxkajcjw):

Perioadata de mentinere se face doar atunci cand ai un procentaj scazut de grasime corporala. Daca o faci cand ai 20%, o faci degeaba. Nici nu pui muschi, nici nu slabesti.

| Kerre a răspuns:

Totul depinde de tine! Unii pot pune 20 kg altii pun doar 10, depinde de mai multi factori cum ar fi metabolismul, varsta, sexul, cantitatea de calorii consumate etc

| Aoxkajcjw explică (pentru Kerre):

Sa pun asa mult!?