| Bibib a întrebat:

Cate calorii ar trebui sa aiba masa de seara? as vrea sa scad in greutate. funda :*

Răspuns Câştigător
| miki1for1you a răspuns:

O cina fara calorii depinde mult de fiecare. Poti servi peste la cuptor cu lamaie,salate de tot felul, un kefir, sana, iaurt, un orez libanez cu amestec mexican de legume care se prepara si f repede si sunt si f gustoase.Conteaza f mult ca cina sa fie luata inainte de ora 18 dar nu toata lumea poate sa manance inainte de ora asta asa ca dc iei cina mult mai tz este bine ca dupa ce ai mancat sa iesi la o scurta plimbare de minim 15 minute si atunci ai sa vezi ce bine te vei simti,in conditile in care esti prea obosit si nu ai chef de iesit nu te aseza in fata tv cu tot felul de bazaconii cum ar fi seminte, alune, chipsuri si alte prostioare de genul asta pentru ca degeaba ai mancat cina fara calorii, dc tot vrei sa rontai ceva in fata tv mai bine iti pregatesti un platou cu fructe, contin si vitamine si nici nu ingrasa.

1 răspuns:
| slenderica a răspuns:

Nu te mai stresa prea tare cu caloriile ca sunt o prostie inventata de americani.
toata lumea are prietenul ala slab mort care mananca cat vrea si nu se ingrasa.
sunt caloriile lui diferite de ale tale?
da-te pe peste daca chiar vrei sa mananci ceva mai ok si fa-ti niste legume ceva langa. sau o salata.