| RMG a întrebat:

Ce dieta pe care sa o combin cu sala imi recomandati?

11 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Dieta dukan.

| relian a răspuns:

Vrei sa slabesti sau doar sa te mentii? Daca doar sa te mentii maninca ca si pina acum la care adauga effort balamuc, ca spui ca mergi la sala. Daca vrei sa slabesti baga effort si maninca doar carne de pui si numai piept fiert, orez, vegetale si nimic prajit.Prajelile te ingrasa rau de tot uleiul, grasimea. Dupa vreo 8 luni o sa te minunezi cit o sa slabesti o sa ajungi la jumate din cit ai acum.Acum daca maninci mult si bagi sala foarte mult te ingrasi vazind cu ochii? De ce? Simplu pentru ca nimeni nu face effort si nici n-ar putea pentru cit maninca, adica sa elimine cea mincat.De ex sa elimini 300 de calorii stii cam cit ar trebuie sa alergi? Cam 40 de km in ziua respectiva.Sai apoi sa nu mai maninci cine stie ce.Asta e motivul pentru care multi fac sport dar tot continua sa se ingrase.Consumi mult mai mult decit dai jos, decit effort faci. Daca elimini de tot grasimea din dieta ta si maninci ce am spus te asigur ca vei devein scobitoare.Zic asta din experienta am facut asa cu citeva femei care erau destul de plinute sa nu zic altfel.Bafta

| Rakanishuu a răspuns:

Nici una

| Mikhtarian a răspuns:

Salate,fructe,cat si carne din care sa-ti procuri vitaminele.
Odihneste-te indeajuns,si cate un baton nu strica.
Dulciurile; o prajiturica de pofta odata la cateva zile.
Am vazut mai jos un sfat,sa nu mananci cand vii de la sala,eh.
Eu stiu total invers,practic fotbal,am facut si sala un timp, refacerea e foarte importanta in orice sport, in orice caz!
Trebuie ca organismul sa se refaca, luandu-si vitaminele pentru a ajuta la dezvoltatea frumoasa a corpului, dupa care odihna.

Răspuns utilizator avertizat
| aLeXaNdru145 a răspuns:

Vrei sa slabesti, sau... thinking

| Eviix a răspuns:

Exact.

| y0nutz3ly a răspuns:

Daca vrei sa te faci mai mare pentru sala mananca albus de ou, branza, lapte, cartofi fierti, carne fiarta.

| KuolemaTekeeTaiteilijan a răspuns:

Nici una.

| airflow a răspuns:

Shaorma, ceafa de porc, si neaparat cola dietetic

| AmPiticiPeCreier a răspuns:

Dupa mine chestiile astea cu dietele sunt supra apreciate. Mananca multe legume, salate, fructe acum cat e vara. Evita excesul de dulciuri ( daca se poate evita-le cu totul ). Incearca sa renunti la paine, la sarea in exces si nu manca dupa ce ai venit de la sala.happy La mine a functionat.