| RAY a întrebat:

Ce este mai bine sa bagi banii in gantere sa faci sport acasa sau sa mergi la sala de sport?

10 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In principal, sala este sala. Nu se compara. Dar si acasa merge. Daca chiar ai echipament necesar.

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Muschi nu stiu unde faci sport logic

| Florentina9210 a răspuns:

Nu doar ganterele te ajuta. E mai bine sa mergi la sala. Acolo ai toate echipamentele necesare. Pe cand acasa, ai doar minimul din ce este acolo.

| RAY explică (pentru Florentina9210):

Am un program de facut culturism acasa, dar am nevoie de 3 gantere, momentan am doar una, ma costa cam scump sa mai imi iau doua

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

Ai incercat pe Mega Proteine? Acolo au destule gantere la preturi accesibile, zic eu.

| RAY explică (pentru Florentina9210):

Astia au cel mai ieftin http://www.decathlon.ro/

| AntoniSoulesOne a răspuns:

La sala.

Răspuns utilizator avertizat
| BodoBog a răspuns:

Uite...eu la varsta de 16 ani făceam acasă fel și fel de exerciții cum ar fii..ridicam pietre și dimineața și seara. 1 la picior : aveam ceva mușchi dar în același timp și slăbeam pentru că la fiecare exercițiu mai dădeam din,, burtă,, jos.
2 la picior : tot de la exercițiile făcute de capul meu acasă au început să mă doare testiculele. Mergeam ce mergeam și la cam 10 minute mă dureau și trebuia să stau jos.
3. Îmi oprea creșterea, ca adoleșcent creșteam mai greu față de ceilalți băieți.
În concluzie big grin - dacă ești așa disperat mergi la sală și roagă un antrenor să te pună să faci ce știe el că-i bine pentru că dacă ești slab nu trebuie să te antrenezi cu ceva greu, iar dacă ești mai grăsuț trebuie să lucrezi intens... sper că te-am ajutat, noroc

| ItsZetath a răspuns:

Pai,daca vrei sa iti cumperi gantere si sa le tii la tine acasa, trebuie sa ai o casa incapatoare, nu o garsoniera sau un apartament mic. Opinia mea este ca ar trebui sa faci sport la sala de sport, unde ai mai multe aparate, plus ca e mai putin costisitor decat sa-ti faci casa o sala de sport.