| AnonymuSest a întrebat:

Ce exerciti as putea efectua acasa, pentru a-mi dezvolta masa muscula pentru intreg corpul... stiu ca este de munca, trebuie sa tin si un regim? Funda! La cel mai bun rasp!

Răspuns Câştigător
| MrMuscolo a răspuns:

WHAT THE FUCK? Voi vreti sa spuneti ca prin abdomene si genuflexiuni dezvolti masa musculara?

1. Alimentatie (lapte, carne, oua, branza, ovaz cuptor/gratar)
2. Du-te la sala daca vrei masa musculara
3. nu te epuiza, cand faci antrenament dupa ce termini trebui sa mai ai putina energie in tine daca numai ai, nu e un semn bun,
4. daca nu poti merge la sala, mergi la inot (depinde cati ani ai)

Mai copii prin flotari, abdomene, si genuflexiuni nu se face masa musculara happy

10 răspunsuri:
| LadyMelian a răspuns:

Exercitiile nu sunt suficiente.Iti trebuie o anumita "cura" pe baza de alimente ce cresc masa musculara : shake-uri proteice, piept de curcan/pui fiert, peste, oua, carne rosie slaba, branza de vaci.

| RaulStefan1 a răspuns:

Abdomene si flotari eu asa am inceput sa fac acasa dupa aceea am inceput sa merg la sala sa fac mult mai multe.

| Quicky25 a răspuns:

Flotari,abdomene,genoflexiuni,tractiuni..etc cauta si tu pe net si vei gasi foarte multe exercitiiwinking ...si daca tii o anumita dieta iti dezvolti masa musculara mult mai repede.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Quicky25):

Nu o dezvolti mult mai repede, ci o dezvolti. Cu alimentatie normala o sa te plafonezi repede.

Si cu exercitile alea nu prea pui muschi, ca lucrezi mereu cu aceeasi greutate

| Quicky25 a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu mi-am dezvoltat semnificativ masa musculara de pe intregul corp in doar 1 an de zile fara nici o dieta doar cu exercitii ce se pot face acasa.In trecut oamenii nu tineau nici o dieta si nu aveau shake-uri proteice si alte prafuri nesanatoase care se gasesc azi... daca iti doresti sa-ti dezvolti masa musculara se poate face cu determinare si multa munca.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Quicky25):

De cand shake-urile proteice sunt nesanatoase?

Si oamenii "din trecut" erau niste firavi, speranta de viata era de 30 de ani, peste 50 % din ei mureau pana la 18 ani, wtf, astea sunt exemplele tale?

"daca iti doresti sa-ti dezvolti masa musculara se poate face cu determinare si multa munca", aberatii de copii mici, ia te rog o carte de ANATOMIE sa vezi EXACT cum se fac muschii\

Tu prin MUNCA rupi fibrele ( micro-rupturi de fibre) si apoi cand se refac cresc muschii, si cu ce se refac? Cu proteine si alti nutrienti. De-aia alimentatia este FOARTE IMPORTANTA.

copii mici si firavi, dezvolta ei semnificativ masa musculara fara alimentatie rolling on the floor)

| Quicky25 a răspuns (pentru Cosmin86):

''Si oamenii "din trecut" erau niste firavi, speranta de viata era de 30 de ani, peste 50 % din ei mureau pana la 18 ani."" la ce triburi antice care traiau prin pesteri te-ai referit? ..sau ce rahat de articol ai citit tu? tu cu asa ceva vrei sa spui ca in trecut oamenii traiau mai putin si acum mai mult?rolling on the floor cu toata poluarea asta oamenii traiesc mai mult?rolling on the floor))....cunosc persoane care in viata lor nu au calcat in o sala de culturism si arata de zici ca au fost 10-15 ani la sala si au fumat si au baut si nu au tinut nici o dieta.Pentru copii mici si firavi e recomandat mancare sanatoasa fara fast-food si odihna destula asta este secretul pentru o masa musculara dezvoltata armonios.Aaa si determinare si multa munca...nu ai cum sa iti faci tu muschi daca tragi putin de fiare si cand obosesti te bagi la calculator si nu mai faci nimiclaughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Quicky25):

Cauta singur "speranta de viata in evul mediu" sau "speranta de viata in antichitate"

"cunosc persoane care in viata lor nu au calcat in o sala de culturism si arata de zici ca au fost 10-15 ani la sala si au fumat si au baut si nu au tinut nici o dieta", asta pentru ca au un genetic EXCEPTIONAL, 90 % din oameni nu au acel genetic.

Cine a zis "fara munca"? munca + dieta ( dieta in cazul asta inseamna alimentatie variata, MULTE proteine, multe mese, etc. ) + odihna => muschi, asta scrie pe ORICE site de bodybuilding.

| AkyXd a răspuns:

Normal ca trebuie sa tii o dieta. Eu ti-as recomanda :
abdomene
geno-flexiuni
flotari.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AkyXd):

Cu alea 3 faci muschi? esti amuzant laughing

p.s. : esti si analfabet? "geno-flexiuni"?