| AndreyFsk a întrebat:

Ce exerciţii cunoaşteţi pentru triceps, biceps şi umăr(integral)?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Am o cunostinta care ani buni a fost taietor de lemne, undeva la munte. Daca-l vezi zici ca are cel mai lucrat si frumos corp. Nu a intrat niciodata intr-o sala de forta!

| AndreyFsk explică (pentru neutrino):

Nu fac sala, folosesc exercitii cu corpul si am 2 gantere de 9-17 reglabile si o haltera de 33.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AndreyFsk):

Cu corpul poti face asa :

biceps : tractiuni cu palmele spre tine, mainile lipite
triceps : flotari la paralele sau la bara dreatpa ( cu tot corpul in aer, mainile apropiate ), sau flotari diamant sau flotari intr-o mana
umeri : stat in maini, tractiuni in triunghi ( cauta pe youtube triangle pull ups )

| Cosmin86 a răspuns (pentru neutrino):

Arata mai bine ca asta :
http://www.florinuceanu.ro/......ularaa.jpg

| steffyboy a răspuns:

Sunt multe,dar o sa iti zic cateva de baza.
Biceps:Flexii cu haltera, Flexi cu gantere, Flexii banca Scott
Triceps:Impins din culcat cu haltera (priza cu mainile apropiate), Extensii cu haltera din culcat, Extensii la helcometru