| anonim_4396 a întrebat:

De ce dupa atatea exercitii am grasime mai mult pe sani si fund? Am niste maini slabe si picioare aschii (cu exceptia la bulane alea-s numai muschi)
Informatii suplimentare: Sunt baiat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca nu faci exercitiile corecte si probabil nici suficiente.

| sierra1 a răspuns:

"am grasime mai mult pe sani si fund?"
pe mine chiar m-a derutat asupra sexului

| LPCTSTR a răspuns:

Toată lumea și-a dat seama că ești băiat.
Ai făcut exerciții pentru abdomen, respectiv posterior?

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Nu prea, mai mult merg pe jos si la bicicleta fitness.
Facusem odata cateva abdomene dar mi se facuse rau dupa.
La posterior ce tip de exercitii se pot face acasa?
Genoflexiunile sunt utile? De-alea pot sa fac lejer 15 pana sa ma doara genunchii.

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, și genoflexiunile sunt bune.
Încearcă ceva aplicații de prin Play Store, poate te ajută.

| Ionut58282856 a răspuns:

Cati ani ai? Dar sincer rolling on the floor)

| anonim_4396 explică (pentru Ionut58282856):

| Ionut58282856 a răspuns:

Depinde de organism, e tampit sa o faci doar sa arati bine, o faci pentru sanatatea ta fizica. Poti sa fi gras si sa faci sport timp de 5 ani sau poti sa fi slab si sa ai un stil de viata sedentar. Fa in continuare pana testosteronul o sa isi faca treaba si o sa creasca. Intre 18-20\21 ani corpul se dezvolta mai mult cand faci exercitii fizice, cari butelia etc. O sa ti se modifice vocea si alte chestii.

| anonim_4396 explică (pentru Ionut58282856):

Vreau sa ma incapa lejer tricourile alea de 8 lei, ca transpir si sa pot sa schimb mai ieftin.

| IrinaMihaela15 a răspuns:

Poate pentru că ori nu faci cardio destul, ori nu faci exercitii ce să se axeseze în mod special pe mușchii de la piept și de la fese. Sper ca te-am ajutat, o seară frumoasă!

| Ara5h a răspuns:

Daca inca esti in perioada de pubertate sanii ii ai de la punertate vor disparea stai linistit.
Dar fundul nu stiu, scuze.