| bubblegummy10 a întrebat:

Ce exercitii pot sa fac pentru a slabi? ATENTIE! Doar pentru a slabi, nu si pentru masa musculara.

4 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Alergare sau orice alt exercitiu cardio de intensitate mica si durata lunga.

Daca cresti intensitatea "risti" sa pui si masa musculara.

| RAY a răspuns:

Slabirea se face prin deficit caloric doar, degeaba faci sport daca manci mult si nu esti pe minus, baga tabata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banuiesc ca vrei doar exercitii pe care sa le faci in camera ta, si putin pe afara.
Jogging-ul, e bun pentru slabit.
In rest, fa ce face nenea asta:

https://www.youtube.com/watch?v=4aUK4cm2hiQ

| annakarenina a răspuns:

In general, orice exercitiu presupune si cresterea masei musculare, insa daca le faci moderat, vei fi doar bine tonifiat. Te ajuta activitatile in aer liber, cele cardio precum alergatul, dansul. A slabi inseamna foarte mult a respira corect, de aceea sportul ajuta, fiindca accelereaza ritmul in care respiri.