| Marcelian43 a întrebat:

Ce exercitii recomandati pentru abdomen? Aș vrea un 6 pack si nu stiu ce exercitii sa fac.

5 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Problema patratelelor, adesea, este ca nu se vad de stratul de grasime, dar trebuie sa ai si masa musculara, respectiv patratele, sub acel strat adipos.
Fa abdomene normale pentru abdomenul superior si ridicari drepte de picioare pentru cel inferior ca sa ai forma de V.

| AnastasiaK a răspuns:

Patratele exista la toti, ca sa se vada trebuie sa te definesti (deci sa slabesti). Cat despre 6 pack, asta tine doar de genetic. Daca sub stratul de grasime nu ai 6 pack, nici nu o sa ai indiferent ce ai face.

| RKBlue a răspuns:

Sunt multe video-uri pe Youtube, ai de unde alege. Cauta in special in engleza, si sigur gasesti antrenori si sportivi care fac exercitii pentru toate grupele de muschi.

| Sekim a răspuns:

Salut
Dupa parerea mea nu ai nevoie decat de 3-4 exercitii daca vrei sa ai un abdomen lucrat : flotari, bycicle kicks, plank si abdomene. Daca faci 30 flotari, 30 bycicle kicks, 30 abdomene si 1 minut plank iti spun sigur ca vei simti cum se lucreaza. Eu am dat un exemplu, acum, faci tu variatiile si repetitiile. Succes.
See youwinking

| Reghqen a răspuns:

Nu te concentra doar pe abdomene, mai bine te apuci de sală așa îți construiești un corp frumos, complet și invidiabilwinking