| Robert030 a întrebat:

Ce exercitii sa fac ca sa imi dezvolt corpul - Triceps, biceps, abdomen etc.
Ce exercitii? Cate serii?

Răspuns Câştigător
| AbysWallker a răspuns:

Depinde si cati ani ai nu e bine sa te fortezi de mic. 13 ani 14 numa pe la 15-16 sa incepi si sa faci 15 repetari si 3 serii in fiecare daca deja cobori de 15 e grav... fixeazati greutatea si 3 kg da sa faci minim 15 repetari si poti sa mergi la sala. si la aparate daca mergi la sala ia-ti cat poti de repede centura

3 răspunsuri:
| BETTYNA a răspuns:

Buna, trebuie sa faci flotari si abdomene si sa ridici gantere, si daca esti incepator faci cate poti sau faci 10 seri dupa 20...100-200 pe zi, dar cum am zis daca esti incepator inainte antrenaza corpul pana te obisnuiesti, si apoi ia sa vezi cum o sa faci 100 de flotari o nimica toata parca ai face doar 10 ...Asa faceam eu cand eram la karate.
pa, pa

| Cosmin86 a răspuns (pentru BETTYNA):

Decat 100 de flotari care sa i se pare simple mai bine pune greutate si face mai putine repetari.
Si NU, nu e bine sa faca zilnic, e chiar STUPID, se ajunge la supra-antrenament.

| Shortround a răspuns:

Un program de incepator ar fi de ex cu cat cresti greutatea scazi nr de ridicari cu gantera. flotari si abdomene