| Phyrania a întrebat:

Ce exercitii sunt cele mai bune pentru un six-pack vizibil si in cat timp il pot face ( deocamdata am doar 2 din cele 6 patratele ), exercitii in afara de crunch.

Dispun de gantere 5-20 Kg daca sunt anumite exercitii unde este nevoie de o mai mare greutate.

Răspuns Câştigător
| oannaroman a răspuns:

Cauta pe internet setul de exercitii P90x happy este un set de mai multe exercitii,pentru picioare, spate, abdomen, cardio, tot happy si acolo vei gasi AB-Ripper. Mie mi se pare destul de bune exercitiile si cred ca dau rezultate vizibile in scurt timp daca te ti calumea de ele si mananci adecvat happy Sper ca te-am ajutat! happy

2 răspunsuri:
| xCrazyWolf a răspuns:

Pentru 6 pack vizibil. trebuie sa dai jos grasimea de pe abdomen. si grasimea se da jos prin CARDIO (box, fotbal, laergat, bicicleta etc). Sau daca vrei sa faci in casa recomand programul Insanity

| BogdanFitness a răspuns:

Salut- daca dispui deja de gantere- banuiesc ca stii cu ce se mananca sportul si exercitiile.
Six pack- suna frumos,dar necesita multa munca "in bucatarie" muschiul il avem toti - mai mult sau mai putin dezvoltat- diferenta e stratul adipos (mananci prostii, prajeli, mancare grasa, bei sucuri acidulate, fast food, toate astea se depun). schimba alimentatia - treci pe fierturi, gratare, exclude fainoasele mai ales painea -adauga legume si fructe meselor tale...