| RazvanC28 a întrebat:

Salut! Am nevoie de cateva exercitii pentru piept si in special partea superioara, acasa. Dispun de: o pereche de gantere reglabile, o bara dreapta si o bancuta reglabila. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

- impins inclinat cu bara dreapta
- impins orizontal cu gantere
- fluturari cu gantere

4 serii fiecare. Poti face asa, pentru inceput. Alegi o greutate care sa nu-ti permita peste 8 repetari (cand POTI peste 8 repetari, maresti greutatea).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare!
Daca ai si banca e super.
Uite aici niste exemple, poti ignora partea unde lucreaza la aparate pentru ca pe tine te intereseaza doar pe banca :
https://www.youtube.com/watch?v=DRh6YAzhlEQ

| UnBajat a răspuns:

Nu pot spune ca sunt eu mare sportiv dar mi s-au recomandat flotarile ca fiind cele mai bune exercitii. succes

| Cosmin86 a răspuns (pentru UnBajat):

Ti s-au recomandat PROST.