| GEOrgemih a întrebat:

Ce fel de exercitii trebuie sa fac ca sa imi faca masa musculara?
Ce imi recomandati?

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Evident, cele de baza :
http://antrenorulmeupersonal.ro/articole/exercitii-valoroase/

Vezi ca la fiecare iti arata si un video.

Pe langa asta, minim 4-5 mese pe zi, bogate in proteine si carbohidrati ( nu ciorbe si mancare gatita ), asta e ceva de 3 ori mai important decat antrenament, DOAR cu antrenament NU PUI muschi.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Intrebarea este, cat de multa masa usculara. daca vrei doar o baza poti face, flotari, tractiuni, abdomene, genoflexiuni. Daca vrei mai mult, si ma refer la faptul ca vrei ceva de durata, te duci la sala

| benga94 a răspuns:

Pai mizeaza pe partea de Biceps+Triceps+Piept lucreaza mult partile astea, picioare sa faci doar o zi si celelalte macar 3 zile pe saptamana, sper ca te-am ajutat!

| Cosmin86 a răspuns (pentru benga94):

Da. l-ai ajutat cu cel mai STUPID sfat posibil.

TOATE GRUPELE se lucreaza o data pe saptamana. Cum naiba sa faci biceps-triceps de 3 ori pe saptamana? Si mai vrei sa si creasca, copil mic

Lasa sala, apuca-te de sah, nu ai nicio treaba cu sportul

| Deriol a răspuns:

Sfatul meu este sa dai si un search pe tema asta pentru ca sunt sute sau chiar mii de intrebari legate de asta.
Apuca-te de sala daca chiar vrei sa faci masa musculara, daca vrei sa stii doar exercitiile care-ti trebuie pentru a face masa musculara asculta-l pe Cosmin86.
Bafta!