| Emanuelmessi a întrebat:

Ce înseamnă bulking, ce trebuie sa mananc? Am voie clipsuri, dulciuri, fast food?

4 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Iată primele 16 alimente sănătoase pentru bulking:
Ouă
Nuci si seminte
Vită
Fasole
Iaurt
Lapte
Brânză
Ulei
Avocado
Măsline
Fructe uscate
Pâine cu cereale integrale și biscuiți
Paste fainoase
Cartofi
Ovăz
Granola

https://fitbod.me/blog/healthy-bulking-foods/

| Yasmin875 a răspuns:

Clipsurile sunt cercei.

| Totenn a răspuns:

Prin bulking te referi ca vrei sa pui masa pe tine, consumi mai multe calorii si pui grasime si muschi pe tine, bulking faci pe o perioada de 4-5 luni in general. deci de la 50kg de exemplu, faci sport, mananci bine si ajungi pe la 70kg (grasime si masa musculara)
Apoi treci la perioada de cutting, adica invers, mananci mai putin si pierzi grasimea si putin din masa musculara, perioada asta tine mai putin. cam 1-3 luni in functie de cat de mare a fost bulkingul
Poti sa mananci absolut tot ce vrei tu dar asta tine de sanatate. daca mananci mereu cipsuri si fastfood vei avea probleme pentru ca nu sunt foarte sanatoase. dar in teorie, da! ai voie sa mananci orice chiar si cand slabesti pentru ca ceea ce conteaza este DOAR cate calorii consumi!

| AnastasiaK a răspuns (pentru Totenn):

Nu doar câte calorii consumi contează. Mult mai importanți decât numărul de calorii sunt macronutrienții.