| anonim_4396 a întrebat:

Ce masa aveti seara, inainte de culcare? ( exclus suplimente )
Intrebarea ar fi si ce masa as putea avea eu, dar sunt curios ce masa aveti si voi.
Vroiam sa ma apuc sa beau cate 1 pahar de lapte in fiecare seara, dar se plangeau cativa ca a 2-a zi esti tot pe WC.

Răspuns Câştigător
| Wehes a răspuns:

Eu sunt de parere ca '' aia '' care stau la toaleta a doua zi au baut lapte in cantitati mari pentru ca am mai baut si eu 1 pahar - maxim 2 si nu am avut probleme de genul asta, acuma fiecare cu stomacul lui.

10 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu am preferinta, sa fie carne, piept de pui, sau de vita, laptele e ca apa happy

Răspuns utilizator avertizat
| Gabriel1111 a răspuns:

Milkshake de banane + 2 sandvisuri

| Cosmin86 a răspuns (pentru Gabriel1111):

"Milkshake de banane"? si cu ce te ajuta prostia aia?

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Seara mai beau 1-2 fresh de portocale ( facut in casa, la storcator manual =) ) dar nu stiu zau cate proteine are 1 cana ( ma refer ca nu prea are ). De aceea, cu ce l-as putea inlocui?happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu ce ti s-a raspuns.

vezi ce alimente contin caseina

p.s. : si un peste merge bine seara big grin

| Gabriel1111 a răspuns (pentru Cosmin86):

Prostie? laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Gabriel1111):

Da, foarte putine proteine si multe calorii ( laptele are doar 3.2 % proteine, spre deosebire de carne care are peste 20 %, 20 > 3.2 )

ca sa-ti faci un shake proteic ai nevoie de aparate destul de scumpe ( gen 80.000 de euro ), ca sa separi proteina de continut

Tu practic nu separi proteina de grasimi si de restul, pui totul la gramada si obtii un mare terci cu PUTINE PROTEINE si MULTE CALORII

Terminati cu ABERATII DE COPII MICI, decat prostia aia mai bine mananci un piept de pui ( mai multe proteine, mai putine calorii )