| David3234 a întrebat:

Ce parere aveti de antrenamentul asta?

Lunitongueiept-triceps-abdomen
Marti:Spate-biceps-trapez
Miercuri:Umeri-picioare
Joi: La fel ca luni
Vineri: La fel ca marti
Sambata:La fel ca miercuri
Este antrenamentul lui AngelFitness.

PS:Am acasa cateva greutati si un helcometru!
PS2: Folosesc gainer.

M-am gandit sa fac lucrez de 2 ori pe saptamana fiecare grupa de muschi deoarece nu ii lucrez la fel de bine ca la sala...

Multumesc mult!

10 răspunsuri:
| Antihristul a răspuns:

Daca esti la inceput, te previn sa nu te apuci de acel program.

| David3234 explică (pentru Antihristul):

Nu sunt chiar la inceput, am mai facut si inainte, vreo 5-6 luni!

| Cosmin86 a răspuns (pentru David3234):

"la inceput" = mai putin de 1-2 ani.

Dupa 5-6 luni esti tot la inceput...

Muschii se lucreaza o data pe saptamana... daca tu faci piept luni si miercuri POTI sa faci din nou piept => luni l-ai antrenat prost.

| David3234 explică (pentru Cosmin86):

Pai am spus ca nu lucrez la fel de bine ca la sala, deci e clar ca nu intra chiar bine, dar decat deloc, eu zic ca e bine...

| Cosmin86 a răspuns (pentru David3234):

Orice e mai bine decat deloc.

Adauga greutate daca poti sau fa flotari intr-o mana. Eu cand fac flotari la paralele (unde am tot corpul in aer) leg discuri de mine, ca sa fiu mai greu.

| FitMan a răspuns (pentru Cosmin86):

No *** Sherlocklaughing. Programul de antrenament clasic in culturism face referire la antrenarea unei grupe de muschi doar o data pe saptamana(ceea ce nu e neaparat rau) daaaaar exista si alte metode. Citeste putin despre HST si apoi si o sa ti dai seama ca e cu mult superior fata de varianta clasica.

| Temüügin a răspuns:

Da este foarte bun l-am incercat si eu. Exercitiile sunt foarte eficiente dar trebuie sa le executi corect. Oricum trebuie sa ai rabdare rezultatele adevarate se observa dupa un an de antrenament.

| David3234 explică (pentru Temüügin):

Nu fac exercitiile lui, fac altele, mai complexe.

| ChristianS a răspuns:

Programul ideal:
Luni: Piept - triceps
Marți: spate - biceps
Miercuri: umeri - traps (antebrat optional)
Joi: picioare
Vineri: rest day
Sâmbătă: biceps și triceps (opțional)
Duminică: ce vrei tu (eu prefer picioare)

Programul e făcut așa că toate fibrele musculare sa aibă timp să se regenereze.
Abdomenul nu este necesar de antrenat pentru că îl folosești in alta exerciții, cum ar fi rows.

| David3234 explică (pentru ChristianS):

Ok,mersi,o sa tin cont!