| Mihai87 a întrebat:

Ce parere aveti despre cei ce ma acuza ca tin atat cu Milan cat si cu Juventus? Daca sunt rivale inseamna ca trebuie sa tin doar cu una? Cei ce ma acuza au dreptate sau sunt niste interisti frustrati?

13 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Si daca joaca una cu alta cu cine tii? Nu poti cu amandoua laughing daca esti suporter adevarat iti doresti mai mult ca orice victoria echipei favorite in orice meci, indiferent de adversar... Sau cine iti doresti sa ia campionatul? E clar ca nu se poate amandoua, si daca iti doresti una sa termine pe locul I si alta pe II, inseamna ca tii doar cu una...

| Mihai87 explică (pentru BiuL):

Primul meu joc fifa a fost FIFA 2004 demo si erau decat Milan si Juventus! Aveam 12 ani si de atunci imi plac foarte mult aceste 2 echipe!

| BiuL a răspuns (pentru Mihai87):

Am inteles care e smecheria, dar tot trebuie sa iti placa una mai mult, adica daca joaca cele doua sa poti alege una care iti doresti mai mult sa castige.

| Mihai87 explică (pentru BiuL):

Milanul imi e mai la suflet, e si normal din moment ce e cel mai galonat club din lume dar Juve e cea mai galonata cand vine vorba de Serie A!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idioţi. Şi eu ţin cu ambele echipe, însă până acum nu m-a criticat nimeni pentru asta. thinking

| carhartt a răspuns:

Nu e nimic rău. Dar înseamnă că nu eşti un fan adevărat şi devotat. Nu ai cum să ţii cu două echipe în acelaşi timp.

| Apache2605 a răspuns:

Care-i faza? Mami tine cu AC Milan inca de cand era la gradinita, iar papi (italian 100%) tine cu Juve de cand se stie. Ce-i unesc pe ei in ceea ce priveste Il calcio, amadoi urasc Interu'!

| Mihai87 explică (pentru Apache2605):

Inter e o rusine pentru fotbalul italian! Pe unde s-a dus, a facut de rusine Italia, sa vezi ce si-o va lua si de la CFR!

| Apache2605 a răspuns (pentru Mihai87):

Cei mai aroganti si jegosi cei de la inter... Am fost in Italia la parinti si mi-a facut impresie buna Sampdoria - toata echipa a fost draguta cu suporterii, poze, autografe, zambete... In schimb cealalta echipa locala Genoa- vai de ei!

| Marius7121 a răspuns:

Fanii frustrati ai interului sa se uite pe statistica si sa vada ca marea rivala a lui Juve e AC Torino iar marea rivala a Milanului e chiar Inter! Poti sa tii cu ce echipe vrei tu, nu pune la suflet ce zic altii! Si eu cunosc persoane care sunt fani atat Real si Barca, dar le admira pe amandoua pentru ca sunt doua echipe mari! E normal ca echipele mari sa aiba sustinatori!

| victor333 a răspuns (pentru Marius7121):

Cel mai mare meci in serie A denumit si derby d Italia este Inter-Juve este un meci de traditie in Italia aceste 2 echipe fiind foarte iubite

| Marius7121 a răspuns (pentru victor333):

De ce e Juve-Inter derby d Italia? Ca eu vad ca Milan e cel mai galonat club italian. In toate campionatele puternice derbyul e intre cele mai titrate echipe, in Italia ar trebui sa fie Juve-Milan!

| Iordan_Cristi_1998 a răspuns:

Daca iti place cu adevarat fotbalul tii cu toate echipele si te uiti de placere.