| Mihai87 a întrebat:

Ce parere aveti despre Juventus si AC Milan? Sunt mandria fotbalului italian sau e o alta echipa care are acest statut?

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Juventus şi AC Milan au fost, sunt şi vor fi mereu mândria fotbalului italian, orice ar zice frustraţii de la(sau care o susţin pe) Inter. După cele două, ar veni AS Roma şi Lazio Roma, urmate de Napoli şi Inter.

| Sorin987 a răspuns (pentru anonim_4396):

Roma,Lazio si Napoli n-au impreuna nici jumatate din palmaresul Interului dar astea sa fie mandria Italiei!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sorin987):

Lazio şi AS Roma sunt echipele capitalei, deci clar au mulţi susţinători în Italia. Napoli era, nu ştiu dacă mai este, cea mai iubită echipă din Italia la un moment dat. Despre Inter nu ştiu să aibă grupuri prea mari de fani sau de susţinători, având în vedere că mai mereu a stat în umbra celor de la AC Milan, când era vorba de planul local, şi în cea a lui Juventus, când era vorba de planul naţional sau internaţional.

| Sorin987 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce era Napoli cea mai iubita? Ti se pare ca e vreun Inter, Juve sau Milan? N-are cum sa aiba o echipa ca Napoli cei mai multi suporteri!

| pozeanimate a răspuns:

Juventus batrana doamna a fotbalului italian
Milano Roma tot sunt echipe importante
acum nu stiu care este cea mai tare
dar este si juventus o mandrie

| Resurrection a răspuns:

Juventus este mandria Italiei dupa parerea mea big grin

| victor333 a răspuns:

Internazionale is the best!

| syste754 a răspuns:

Mai e si roma

| ionuthas a răspuns:

Sunt doua forte ale seriei A dar nu trebuie sa o subestimezi pe fiorentina, roma, lazio sau inter

| Junkis3 a răspuns:

Momentat, echipele de top, in Italia sun AC Milan, AS Roma, Inter Milano, Napoli si Juventus. happy

| Mihai87 explică (pentru Junkis3):

AC Milan si Juve au fost mereu echipe de top!