| obsercvayr a întrebat:

Ce parere aveti, sa alerg si dupa sa fac antrenamentele pentru masa musculara sau invers?

7 răspunsuri:
| Rau1Alberto a răspuns:

Depinde la de ora mergi la sala.
Daca mergi dupa masa, e indicat sa alergi de dimineata, deoarece dupa alergat ai nevoie de o perioada de 2/3 ore de recuperare daca nu esti pe suplimente si vrei sa tragi tare la sala [ in cazul tau sa faci masa]
Daca la sala faci masa, nu te chinui sa bagi mult alergat..Deoarece Alergatul indelungat cu Masa nu se leaga. Daca vrei sa pui masa musculara pe tine trebuie sa mananci, daca vrei sa faci definire baga cardio.

| greyhound a răspuns:

Intai antrenamentul si abia apoi cardio.
Daca faci invers, nu vei mai avea energia sa tragi de fiarele alea

| Naяutσ a răspuns:

Mai intai alergi, iti faci incalzirea si dupa te apuci de antrenamente.

| AfroBelgianu a răspuns:

Salut, obsercvayr

Dimineata alergi, iar dupa-amiaza antrenezi masa musculara. Atentie, mananci mult! Si cand zic mult adica 5-6 mese pe zi, nu 3.

Bafta, AfroB.

| aLeXaNdru145 a răspuns:

Daca esti in perioada de definire, bagi cardio imediat dupa antrenamentul cu greutati.

| enonimox a răspuns:

Si eu merg la sala si antrenorul mi-a zis sa fac exercitiile si dupa 30 minute alergat intens.

| PetruRaileanu a răspuns:

Eu iti recomand dimineatata sa alergi i-ar seara sa mergi sa faci masa musculara
si nu uita sa consumi proteine(oua lapte chefir brinza...)
funda!