| Anonim420420 a întrebat:

Merg la sala 4 zile pe saptamana si in fiecare zi dupa sala alerg pe teren. Este ok? de la un timp sunt foarte obosit. De cate ori pe saptamana ar fi perfect sa alerg? Ma gandeam sa alerg miercuri si sambata ca atunci am liber de la sala. Ce pareri aveti? Golul meu este sa devin definit si sa iau admitere la pompieri. Ce parere aveti? Cum ar fi mai bine? Nu sunt interesat sa fac masa musculara foarte mare.

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

De 3 ori pe saptamana la sala e suficient. Dar nu lucrzi pe grupe, ci un "push-pull-legs".

p.s.: stai linistit, masa musculara "foarte mare" nu faci nici cu 20 de ani de antrenamente.

| ruddy a răspuns:

Pentru a obtine rezistenta iti poti modifica si antrenamentul din sala. Poti face 2 zile de forta / 2 de rezistenta.

| Goldenbulle7 a răspuns:

Antrenamente la sala ar fi ok 4, maxim 5, iar la zilele de alergat, trebuie sa ai o zi repaus intre ele