| raMLesS a întrebat:

Ce proteine BUNE la gust recomandati?
Eu foloseam Whey Gold Standard, si inca mai folosesc, mi-am luat si WPI whey protein isolate, proteine Just Whey de pe gym beam (Am diferite, cu vanilie, capsuni, ciocolata, caramel sarat) dar cu greu reusesc sa le beau simple, de obicei imi fac un shake cu 30-60 g pudra, o banana, 30g unt arahide si 30g fulgi de ovaz, si pun in jur de 2-300g lapte iar restul apa, si le bag la blender(compozitia iese ok, chiar imi place) dar sa beau cupa doar cu apa sau doar cu lapte nu reusesc, imi vine sa borasc, toate cele 3 au gustul la fel si fac cocoloase in draci, pudra asta are apucaturi de faina.
In review-uri scriu cumparatorii ca sunt niste proteine bune la gust, ca nu fac cocoloase... Nu fac pe dracu, ca mi se lipeste de tot termosul oricat de bine as agita. Vreau o proteina pe care o pot bea si sa-mi placa la gust, exista sau imi fac eu iluzii?

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Buna intrebare... in general cele vechi erau bune la gust (vechi = cele din 2012: myo fusion -> gaspari, Muscletech - premium whey, Dymatize - whey elite), astea de acum sunt cam nasoale.

Nanox -> varcil, cu aroma de capsuni mi-a placut, din cele noi.

| raMLesS explică (pentru Cosmin86):

Toate sunt la fel? Cum ti se par cele de la genius? Nu am incercat inca dar vad ca unii le fac review-uri bune, am vazut ca isi fac ovaz cu ele, ceea ce eu nu am reusit cu ce am luat pentru ca gustul e prea naspa.

| Cosmin86 a răspuns (pentru raMLesS):

Nu am folosit....eu de cativa ani nu prea mai folosesc suplimente.
Acum folosesc un hydroxicut pentru definire si ISO Fuji ca si concentrat proteic (si nu, nu e grozav la gust...).

O sa incerc si eu luna viitoare Dymatize elite whey, ca vad ca ii fac reclama la gust.

| Cosmin86 a răspuns (pentru raMLesS):

Salut, revin cu un raspuns...

Recent am incercat Dymatize elite whey concenrat proteic, rich chocolate (ATENTIE, concentrat proteic, NU izolat)... si e foarte bun la gust!

Incearca si sa-mi spui ce parere ai! Luna viitoare incerc si varianta cu aroma de capsuni.

| raMLesS explică (pentru Cosmin86):

Mersi, am sa incerc si eu.