| XterIasi a întrebat:

Salut, stie cineva sa imi spuna ce fel de proteine (marca) trebuie sa iau? Vreau sa ma apuc de sala, am in jur la 65 kg. Proteinele de la Whey Protein Isolate (Aptonia) sunt bune de ceva, ce spuneti ar merita sa le cumpar? Daca nu, ce imi recomandați?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Am vazut ca ai doar 1.67m inaltime si nu te sfatuiesc sa iei pudre proteice, ca nu vrei sa te dezvolti pe latime, ci mai bine sa cresti in inaltime.
Apuca-te de un sport si trage masiv, ca sa cresti in inaltime!
oricum, esti foarte micut sa apelezi la pudre proteice si altele, in loc sa te hranesti sanatos si sa faci un sport.

| AnastasiaK a răspuns:

Daca tu esti la stadiul in care abia VREI sa te apuci, cea mai buna recomandare e sa lasi pudrele proteice de-o parte. Nici nu te-ai apucat, nu ai un plan alimentar si cel mai probabil iti lipsesc destule cunostine de baza in domeniu, dar te intereseaza suplimentele. La astea te uiti cand ai luni bune, chiar 1 an de sala in spate si numai daca ai nevoie, ca se poate si fara.