| Chevalie12 a întrebat:

Ora 7 : Lapte + 50g Ovaz + Shake Proteic 35g Proteine
Ora 11 : Arahide 100g + Banana
Ora 13: Protein Bar 17g Proteine
Ora 14 : Protein Bar 17g Proteine
Ora 15 : Banana
Ora 18: Legume Inghetate Mixte 300g + Carne De Pui 100g
Ora 19: Sala 15 minute cardio, 45 minute culturism
Ora 21: Shake Proteic 35g Proteine

Vreau sa slabesc si sa pun muschi in acelasi timp, sunt pe drumul cel bun sau trebuie sa mai scot ceva?

Nu imi vorbiti despre exercitii la sala sau altceva care nu are legatura cu alimentatia, am un BMI de 2300 si 22% bodyfat in prezent.

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

"Vreau sa slabesc si sa pun muschi in acelasi timp" ar trebui sa stii deja ca NU AI CUM.

Cand pui muschi ai SURPLUS caloric.
Cand slabesti ai DEFICIT caloric.

Hotaraste-te ce vrei, chestia cu "slabesc si pun muschi in acelasi timp" e o aberatie de copii mici.

| Chevalie12 explică (pentru Cosmin86):

Adica nu pot sa ard grasimi si sa cresc masa musculara?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Chevalie12):

Normal ca NU.

Daca se putea, nu mai aveau toti sportivii perioada de masa musculara si perioada de definire... puneau din prima muschi definiti, fara grasime, si gata, nu se mai chinuiau atat.

| Chevalie12 explică (pentru Cosmin86):

Deci eu fac cutting la calorii degeaba? Mananc cel putin 140g proteine zilnic. Am slabit pana acum 3kilograme, din kilogramele alea s-au dus si muschi?