| G._Paul_Balint_1998 a întrebat:

Ce proteine îmi recomandaţi pentru o creştere rapidă a masei musculare. Am 180 cm înălţime, 70 kg, circumferinţa braţului 35 cm (restul nu ştiu).
PS: vreau ca muşchii să fie bine definiţi, să nu am multă grăsime.

12 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Asa ceva intrebi la "Hobbies & Pets"?

Meriti sa ramai un firav, daca nici macar nu stii sa pui o intrebare...

| Jipa95 a răspuns:

Serious Mass.

| AdrenalinTm a răspuns:

La 180 circunferinta 35 cmlaughinge bine
singura proteina care te va ajuta va fi carnea orce altceva vei baga peste in 2 luni va disparea gen anabolizante
ia-ti niste carne de porc iti dai 2 x 250 grame oua prajite si te duci la sala sau faci flotari o sa vezi ceva cam intro luna de la 35 o cresti cam la aproape de 40

| Voidwithin a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Tu esti paralel?
5 CM INTR-O LUNA?
Daca pui de la 35 la 40 intr-un an si cateva luni 5 cm ai genetic de campion.
Tu umfli muschii cu pompa ce naiba.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Cum adica "gen anabolizante"? anabolizantele nu contin DELOC proteine

proteine = carne, peste, branza, oua, linte, naut, migdale, nuci.

si cum adica "sau faci flotari"? flotari = exercitii simple si proaste.

Daca nu stii NIMIC, nu mai comenta...

40 cu flotari... apuca-te de sah la ce idiotenii spui

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Cosmin86):

Baaaaaaaaaa v-ati bagat in seama in loc sa-l lasi sa se ambitioneze si sa creada laughinghormoni steroidieni anabolizante

| Cosmin86 a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Ce sa-l las sa creada, prostiile tale.

muschii se pun asa ( cum am facut eu 42 in brat ) :

- 4-5 mese pe zi, CONSISTENTE + 1-2 gustari ( deci mananci de 6 ori pe zi ), si PROTEINE la fiecare masa ( carbohidrati doar inainte si dupa antrenament )

- antrenament cu exercitii DE BAZA ( tractiuni la bara, impins culcat, presa militara, indreptari cu haltera, genu cu haltera pe umeri, ramat, flotari la paralele, etc. )

Asa se fac muschii, nu mai da sfaturi de copil mic cu anabolizantele tale, alea sunt pentru profesionisti.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Cosmin86):

Ba 42 vrei sa iti arat un 54? laudarosu asa se fac muschi

| Cosmin86 a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Hai copil mic, arata-mi.

54 au doar profesionistii sau grasanii ( e usor sa pui 54 cm de grasime ).

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Cosmin86):

laughingsau poti sa faci sport care ai nevoie de foarte mulota sala cam de la 16 ani cam pana pe la 25

| Cosmin86 a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Ziceai ca-mi arati un 54 acum vad ca zici ca "pot sa fac sport"... esti cam incoerent.

copil mic si firav... imi arata el 54 laughing

| cristif a răspuns:

Tu la kilogramele astea nu ai nevoie de gainer. perfect ar fi niste proteine cu un complex de vitamine si ceva creatina monohidrata. hydrowhey de la on, combatul de la musclepharm sau nitrotechul de la muscletech isi fac treaba perfect.