| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma reapuc de sala si as vrea o crestere mau rapida a masei musculare dar nu stiu ce suplimente m-ar ajuta (pana acum nu am luat nimic). Am 17 ani, 55 de kg si nu stiu care sunt mai bune! Muschii mei nu sunt prea bine definiti! ajutati-ma!

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

In primul rand, cate mese ai pe zi?

Ai proteine si carbohidrati la fiecare din cele 4-5 mese zilnice? ( altfel dai banii degeaba pe suplimente sau pe sala ).

In sportul asta in primul rand trebuie sa mananci mult, altfel orice e degeaba

| rafa1987 a răspuns:

Aicea ai un pachet de masa musculara http://www.megaproteine.ro/......Musculara/ si alimenteazate bine, trage tare la sala si ai sa cresti.

| Mihai_Scarlat_1988 a răspuns:

Nu face prostia sa iei suplimente. Tine-te doar de sala si atat!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mihai_Scarlat_1988):

Alt copil mic si firav.

HABAR NU AI ce sunt suplimentele, nu? copil mic paralel cu sportul.

| MassEffect a răspuns (pentru Mihai_Scarlat_1988):

Ai dreptate poate si el sa bage numai tort si prajituri si o sa faca muschi, deci te rog eu nu mai posta la sport ca esti paralellaughing))

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mihai_Scarlat_1988):

Hai ma, COPIL RETARDAT si firav, explica-ne de ce sa nu ia suplimente.

Invata-ne din experienta ta de ANI DE SALA SI NUTRITIE