| AnastasiaK a întrebat:

Ce recomandati pentru o perioada mai "extrema" de slabire? Ma refer in special la suplimente, arzatoare de grasimi, etc. Sunt binevenite si alte sfaturi, desi baza o cam stiu si eu happy

P.s. E vorba de vreo 4kg in 20 de zile.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Lipo 6 black -> dar e foarta tare, un prieten a ajuns la spital.

Alternative: hydroxicut de la muscletech, animal cuts.

45 răspunsuri:
| AnastasiaK explică (pentru anonim_4396):

Nu slabesti doar cu ele, dar contribuie la slabire intensificand arderile. Daca pentru tine termogenicele sunt steroizi...

| Cosmin86 a răspuns (pentru AnastasiaK):

"mananca multe fructe si legume", "nu manca dupa 6 seara", arunca sarea peste umar si dai jos 1 kg, etc.

O sa-ti placa hydroxicut. Lipo 6 black o sa-ti placa si mai mult, DACA te tine inima.

In rest, fa ca mine: deshidratare, sauna + alergat. Dar vezi, ca eu aveam cantarul vineri si concursul duminica, aveam toata ziua de sambata sa ma refac (pentru skandenberg). Daca ai concursul imediat a doua zi... nu stiu ce sa zic big grin

DAR, te pot pune in contact cu antrenorul meu de la clubul lui Ciprian Sora, daca vrei un sfat cu adevarat profesionist.

| AnastasiaK explică (pentru Cosmin86):

E timp de refacere si pana a doua zi...stiu ca am mai fost in situatia asta, dar urasc eu rau de tot deshidratarea. Also, ii cunosc pe cei de la sala lui Ciprian, deci nu e nevoie sa ma pui in contact cu cineva, dar iti multumesc pentru tot ajutorul big grin

| RAY a răspuns:

Nu exista asa ceva

| AnastasiaK explică (pentru RAY):

Why not? Ar insemna un deficit de 1500kcal/zi.

| RAY a răspuns (pentru AnastasiaK):

Nu exista arzatoare de grasimi, de unde le scoateti, exista droguri care maresc rata metabolica prin batai mai frecvente ale inimi

| AnastasiaK explică (pentru RAY):

"de unde le scoateti"...chiar ma intreb si eu cum indraznim noi astia cativa, de pe site-ul asta, cu ani buni de experienta in sport sa vorbim despre ceva ce contravine ideilor tale care ai...cati ani de sport si de studii in domeniu mai exact? laughing

| RAY a răspuns (pentru AnastasiaK):

Experienta personala nu este un studiu stiintific, experienta ta personala nu este stiinta, o carte de stiinta valoreaza mai mult indiferent de cate deceni ai tu, asa functioneaza stiinta, demonstreaza stiintific, uite da-mi mie ceva sa slabesc 10 kg intr o saptamana si sa imi pastrez alimentatia si te cred, fac cercetari de ani de zile in stiinta

| AnastasiaK explică (pentru RAY):

Tu? Faci "cercetari"? Cu raspunsurile pe care le dai pe aici? laughing Eu nu mai comentez... daca si tu te crezi cercetator laughing

| RAY a răspuns (pentru AnastasiaK):

Ai o gandire de copil de 3 ani

| AnastasiaK explică (pentru RAY):

Oi avea, dar, ca sa-l citez pe Creanga, "când ma uit în jur prind curaj"...in speță la tine.

Acum, din respect pentru Platon, hai sa nu te las complet pe "intuneric", mai, lil' Einstein:

Activitatea de cercetare presupune producerea unor noi cunostinte. Iar aici nu vorbim de faptul ca poti invata gramatica limbii romane si asta pentru tine ar fi ceva nou, ci vorbim de ceva nou pe plan international. Or pentru asta trebuie in primul rand sa fii capabil sa cauti informatii in surse ACADEMICE, sa le intelegi, adica ai nevoie si de putina inteligenta (mai multa, ca sa fiu sincera), iar in final, pe baza lor, sa dezvolti ceva NOU, care sa fie recunoscut...asta, bineinteles, daca vrei sa fii cercetator si in afara imaginatiei tale.

Dat fiind faptul ca tu inca esti la stadiul la care incurci ideea de "documentare" cu cea de "cercetare", sper ca realizezi de ce jignesti cercetatorii de pretutindeni si starnesti rasul oricarui om cu putina scoala cand pretinzi ca faci parte din aceasta categorie.

| RAY a răspuns (pentru AnastasiaK):

Baiete cu username de fata duci lipsa de educatie, bun simt

| AnastasiaK explică (pentru RAY):

"Baiete"? Pe asta de unde ai mai scos-o?

Apropo...stiu ca mi-am rupt o bucata din timpul meu sa-ti explic notiunea de "cercetare", dar pentru "educatie" si "bun simt" nu ma mai obosesc, doar iti atrag atentia ca nu le cunosti. Te salveaza dictionarul daca vrei.

| RAY a răspuns (pentru AnastasiaK):

Bine ca mai lămurit travestit de TPU, pa

| AnastasiaK explică (pentru RAY):

M-ai*