| hypothesis a întrebat:

Ce sa fac in cazul in care am gambele subtiri in ciuda faptului ca le antrenez, zic eu, destul de bine. M-am gandit sa le lucrez de 2 ori/saptamana dar ma gandesc ca nu are rost. In legatura cu geneticul, nu pot spune ca am parinti cu gambe foarte mici, dimpotriva, tata le are imense si nu cred ca ar fi vorba de "mostenire genetica" de la mama (care le are ceva mai mici). Ma rog, ce-mi puteti propune in cazul acesta?

1 răspuns:
| AlexMaxWoW a răspuns:

Crede-ma nu o sa le maresti niciodata extraordinar de mult. Exercitile pe care le faci la gambe iti maresc foarte putin musculatura si mai mult iti intareste muschiul in sine. Daca chiar vrei sa le ai mai mari, trebuie sa te ingrasi in masa corporala nu musculara. Crede-ma cunosc un tip la sala care lucreaza la ele de 1 an si ceva si tot ca 2 bete le are. Se ridica pe varfuri cu bara in spate cu cate 50-60 de kg pe o parte si tot degeaba. Bafta!