| VladCosmin007 a întrebat:

Ce sa fac sa scap de grasimea de pe solduri si abdomen? Fac abdomene de o luna si exercitii penteu solduri dar nu scad deloc. Fac sala, muscchi am pus, dar nu reusesc sa dau deloc jos burta. Niste sfaturi va rog?

10 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Nu mai bea altceva in afara de apa si nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, orez, cartofi, cereale.
dureaza ceva timp sa dai burta jos. spor.

| VladCosmin007 explică (pentru peperonies):

Orez fiert cartofi fierti si cereale cu lapte dimineata asta e meniul meu pentru masa musculara. Nu am vum sa renunt la ele pentru ca voi slabi si grasime si din muschi

| peperonies a răspuns (pentru VladCosmin007):

Orezul ingrasa, cartofii ingrasa, cerealele ingrasa. Laptele... depinde.

| Cosmin86 a răspuns (pentru peperonies):

Nimic in ingrasa cat timp esti pe deficit caloric happy

| peperonies a răspuns (pentru Cosmin86):

Ok si cum stii cand esti in deficit caloric? ai vreo camera metabolica pe langa tine sa stii cat arzi?
daca esti sanatos metabolic cand mananci mai mult arzi mai mult exact cum atunci cand bei mai multa apa mergi mai des la WC.

tipu asta cum are 65 de kile mancand 15 mii de calorii pe zi ani la rand?
ce-i drept probabil nu in fiecare zi dar macar o data pe saptamana.
https://youtu.be/LnqS6BnskIE

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Fa ture de stadion, fa rezistență si scade burta.

| Andreea11989 a răspuns:

Incearca xbody, iti recomand o sala din Piata Victoriei: http://www.tome.ro/

| Daria1998 a răspuns:

Pentru a scapa de grasimi incearca sa te hidratezi bine si sa faci si exercitii. Evita carbohidratii precum carnea, cartofii, pastele si painea. Mananca legume si fructe cu mai putina apa pentru a evita retinerea apei si mananca fara sare. Consuma cereale uscate si fa in continuare sport, sport si iar sport. Hidratarea te va ajuta sa arzi grasimi. E un sfat bun.

Sper ca te-am putut ajuta. Multa bafta!

| VladCosmin007 explică (pentru Daria1998):

Imi pare rau dar nu de la carne e grasimea, daca nu mananc carne ma "usuc" adica mi se duc muschii pe care m-am chinuit sa ii fac. Carne = PROTEINE, si eu am nevoie de cat mai multe. Carbohidratii nu sunt o problema, paine nu mananc deloc.
Hidratarea: ea m-a ajutat sa slabesc de la 103 kg la 85, avum beau 3 litri pe zi pentru ca i-au creatina.

| Daria1998 a răspuns (pentru VladCosmin007):

Atunci incearca sucuri naturale din proteine si poate in loc de carne poti manca si putin peste. Are fibre si proteine.
Sper ca ti s-a parut folositor acest sfat. Bafta!