| AndreiTex a întrebat:

Ce sa iau pentru cresterea mesei musculare creatina, proteine? fara sterizi

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Un concentrat proteic ( ceva sa aiba si glutamina si enzime de preferat ), de genul :
http://www.megaproteine.ro/Proteine/ON-100-Whey-Gold-Standard-908g/

Sau poti lua cutie mare, sa iei 2 portii / zi.

Evita produsele bogate in carbohidrati.

10 răspunsuri:
| deadyo a răspuns:

Creatina e steroizi se gasesc in salile de fitness

| Cosmin86 a răspuns (pentru deadyo):

De cand naiba creatina e un steroid? Creatina se gaseste si in carne ( in special in carnea rosie - vita, porc, etc. ).

Esti complet pe langa.

P.S. : steroizii sunt ilegali, nu-i gasesti pe "rafturi" sa-i cumperi

| deadyo a răspuns:

Boss creatina se gaseste sa cumperi e un praf te umfla simti ca iti explodeaza corpu a laot un prieten are o mana cat 3 de ale mele si eu fac sala de 4 ani

| JohnnyBi a răspuns (pentru deadyo):

Faci sala de 4 ani si nu stii ca nu este steroid creatina. nu umfla muschii decat cu apa (de fapt ii lasa sa acumuleze pana la 80% mai multa apa decat normal). si pentru informarea ta creatina e aminoacid, si niciun steroid nu e AA.

| Cosmin86 a răspuns (pentru deadyo):

Faci sala de 4 ani si poti spune ca e un steroid? Da, praful ala se numeste "supliment alimentar" si e din mancare facut, tu chiar nu stii nimic?

p.s. : da si tu reply pe mesaj

| Cosmin86 a răspuns:

Iei ce nu-ti poti asigura din alimentatie, si proteine si creatina se gasesc in mancare ( in special in carne ).

Ce varsta ai si inaltime/greutate?

| AndreiTex explică (pentru Cosmin86):

16 ani 1.80 metri 74 kg

| AndreiTex explică (pentru Cosmin86):

Ce se intampla daca iei ceva bogat in carbohidranti?

| Cosmin86 a răspuns (pentru AndreiTex):

Carbohidratii ingrasa happy
Iei carbohidrati doar cand esti foarte slab, atat. Si inainte de antrenamnet ( ca altfel corpul o sa descompuna proteina pentru energie )

| Cosmin86 a răspuns (pentru AndreiTex):

Un concentrat proteic ( ceva sa aiba si glutamina si enzime de preferat ), de genul :
http://www.megaproteine.ro/Proteine/ON-100-Whey-Gold-Standard-908g/

Sau poti lua cutie mare, sa iei 2 portii / zi.

Evita produsele bogate in carbohidrati.

| xFaBu a răspuns:

Auzi steroid laughing) prafuri laughing 4 ani de sala tongue copil 12-15 ani