| flavius01 a întrebat:

Ce sport ar trebui sa incep sa practic? Am 16 ani si 2.17 si as vrea sa incep orice sport, dar nu baschet laughing Mie mi-ar place foarte mult fotbalul, dar avand in vedere inaltimea mea, ce pozitie ar trebui sa am?

11 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Păi numai portar, că altceva nici nu se pune problema...

| TheBoxer a răspuns:

Sunt multe depinde de caracterul tau si de ce iti place... fotball : portar sau fundas; inot; baschet; handbal; volei. chiar si culturismwinking sau tenis nu prea conteaza inaltimea a da si arte martiale

| AlPacino a răspuns:

Portar, depinde si ce calitati ai? calităţi somatice;
calităţi motrice;
calităţi psiho-motrice;
calităţi psiho-intelectuale.

In Primu rand alea trebuie sa le ai happy. Daca nu te poti face si Fundas. Bft.

| GoGu7 a răspuns:

Pai daca esti inalt poti sa te faci portar.

| aleks4ever a răspuns:

Daca esti dezvoltat, ai fi un portar bun daca te antrenezi, dar sa fi invatat cu durerea.

| AndreiCP a răspuns:

Daca iti place sa joci fotbal, la inaltimea asta esti foarte recomandat pentru postul de portar, sau fundas, in rest un alt sport pe care il poti practica la varsta si inaltimea ta este voleiul. Sper ca te-am ajutat!

| SweetySandra135 a răspuns:

Handbalul e ffoarte bun.Este in gen fotbal dar cu mana aruncilaughing! Si daca vrei altceva ai putea incerca inotulbig grin
Sper ca ti-am fost de ajutorbig grin

| pisi9898 a răspuns:

Pai.sunt atat de multe sportur! Gandeste`te bine ce sport ti`s-ar potrivi cel mai bine! SUCCES;-)

| vali10vali a răspuns:

Salut!
poti sa fi fundasi. la inaltimviea ta poti lovi pingia cu capul.
bafta!

| Katarinush a răspuns:

Salut, Flavius!winking Poate sunt si eu fata si nu ma pricep bine, dar sctiu ca daca esti inalt, poti incerca sa fii portar in fotbal, te poate ajuta mult! laughing Sper ca te-a ajutat sfatul meu :p